Najlepszy telefon dla biegacza [2024]

Fajnie by było potraktować czas spędzony biegając jako oderwanie się od rzeczywistości, między innymi odcinając się na chwilę od atakujących nas powiadomień i wiadomości.

Ale rzeczywistość jest taka, że ten nieszczęsny telefon do biegania jednak się po prostu przydaje.

Po co?

  • do puszczania muzyki
  • do mierzenia dystansu i tempa
  • do płatność kartą gdyby trzeba doładować się węglami na trasie (albo wynagrodzić sobie udany trening)
  • do robienia foteczek na pamiątkę (albo na insta)
  • no i w końcu do dzwonienia w sytuacji gdyby niespodziewanie skończyłyby nam się siły (albo trafiła kontuzja, tfu) i trzeba by wezwać taksówkę

Nie ma wyjścia, telefon do biegania musi być. Teraz tylko kluczowe pytanie – jaki.

Pod lupę wzięliśmy 3 modele, w 3 różnych kategoriach cenowych.

Telefon dla biegacza do 3000zł

iPhone SE 2022

Model znany i lubiany przez wielu fanów iPhone’a. Telefony z serii SE charakteryzują się niewielkimi jak na iPhony rozmiarami co dla biegaczy będzie niewątpliwym plusem. Jednocześnie zyskując na poręczności wciąż otrzymujemy telefon bardzo dobrej klasy. 

iPhone SE 2022 charakteryzuje się bardzo szybki procesorem, który sprawi, że użytkowanie telefonu będzie czystą przyjemnością. Jednocześnie warto zaznaczyć, że jest to również procesor, który charakteryzuje się wyjątkową energooszczędnością, co w połączeniu z udoskonaloną w tym modelu baterią sprawia, że czas żywotności baterii pozwala na odtwarzanie wideo nawet przez 2h. Do tego dochodzi możliwość ładowania bezprzewodowego.

Co jeszcze sprawia, że iPhone SE 2022 docenią biegacze? Model jest bardzo wytrzymały, materiały z których wykonano ekran i tylną obudowę charakteryzują się wysoką wytrzymałością a telefon jest całkowicie wodoodporny. Telefon jest również wyposażony w świetnej jakości aparat i oprogramowanie do automatycznej obróbki zdjęć co z pewnością docenią Ci, którzy lubią dokumentować swoje treningi za pomocą zdjęć. 

Nie bez znaczenia jest również bardzo przystępna cena, szczególnie jak na tego producenta, która zaczyna się od 2500 zł.

Telefon dla biegacza do 4000zł

Realme GT 2 Pro

Realme co prawda nie jest mainstreamowym producentem smartfonów, ale w ostatnich latach zdążył zyskać spore uznanie wśród miłośników nowych technologii i mówi się o nim jako o najszybciej rozwijającym się producencie smartfonów na świecie. 

Do tej pory wypuszczane przez Realme modele telefonów charakteryzowały się bardzo przystępnymi cenami szczególnie jeśli wziąć pod uwagę jakość technologii, którą w tej cenie gwarantował producent. 

W tym roku firma postanowiła wypuścić na rynek tak zwanego flagowca. 

Realme GT 2 Pro jest zatem droższy niż pozostałe telefony tego producenta, ale jednocześnie technologicznie ma górować nad innymi modelami Realme. 

To co wyróżnia ten model to jego ekologiczność, producent w tej kwestii naprawdę się postarał. GT 2 Pro wykonany jest z biopolimeru, który produkowany jest z masy papierniczej co pozwoliło zredukować towarzyszące wytwarzaniu tylnego panelu emisje dwutlenku węgla o 35,5%.

Wspomniany biopolimer sprawia, że design telefonu jest naprawdę ciekawy. W założeniu tył telefonu miał imitować papier i faktycznie wizualnie jest to coś unikatowego. 

Jeśli chodzi o możliwości techniczne, to mamy do dyspozycji świetny panel AMOLED o wysokim odświeżaniu i rozdzielczości, ponadto model cechuje się doskonałą wydajnością a także bogatymi opcjami łączności bezprzewodowej. Wszystko to sprawia, że model Realme GT 2 Pro jest wart swojej zaczynającej się od 3600 zł ceny.

Telefon dla biegacza bez limitu ceny

Samsung Galaxy S22 Ultra

Jest to zdecydowanie najdroższa opcja, bo ceny tego modelu zaczynają się od 5800 zł ale charakteryzuje się on paroma naprawdę niesamowitymi opcjami. Samsung Galaxy S22 Ultra wyposażony jest bowiem w 8 rdzeniowy procesor i uznawany jest w tej chwili za najlepszy model Samsung na rynku. 

Galaxy S22 Ultra posiada niesamowicie wydajną baterię o pojemności 5000 mAh. Producent gwarantuje, że bateria działa ponad dobę, a ponadto urządzenie niezwykle szybko się ładuje. 

Telefon charakteryzuje również ciekawy design albowiem model wyposażony jest we wbudowany długopis co rozwija przed użytkownikiem wachlarz możliwości pod kątem obsługi i powinno zadowolić fanów nieprodukowanej już serii Note. 

To o czym producent mówi najwięcej to aparat z jedynym w swoim rodzaju trybem nocnym. Dotyczy to zarówno aparatu fotograficznego jak i funkcji wideo i trzeba przyznać, że faktycznie Samsung ma się tutaj czym pochwalić. Zdecydowanie będzie to więc opcja dla miłośników wieczornych przebieżek i nocnych maratonów. 


Myślisz, że przyda się innym? Podziel się na Facebooku .