Jak biegać z telefonem?

Żyjemy w czasach, w których ciężko nam się rozstać z telefonem.

Trudno się temu dziwić. Obecnie telefon to nie tylko narzędzie do komunikacji, służy nam do odtwarzania muzyki, korzystamy za jego pośrednictwem z GPSa, dzięki niemu możemy w każdej chwili zrobić pamiątkowe zdjęcie. A za pomocą odpowiednich aplikacji monitorować swój trening.

Jak przydatnym urządzeniem jest telefon nie trzeba nikomu tłumaczyć. Wiemy jednak, że bywa nieporęczny, szczególnie teraz kiedy smartfony osiągają coraz większe rozmiary. 

Gdzie schować telefon podczas biegu? 

Tak jak wspomnieliśmy rozmiary większości smartfonów sprawiają, że nie zawsze czujemy się swobodnie biegając z telefonem wsadzonym w boczną kieszonkę spodenek.

Panowie mają o tyle łatwiej, że ich kieszenie są zazwyczaj bardziej pojemne.

W przypadku pań kieszeń boczna w spodenkach czy kieszeń na pupie często będzie zwyczajnie za mała. Ryzykujemy wypadnięcie telefonu lub zwyczajnie będzie on nam przeszkadzał podczas biegu. 

W tej sytuacji fajnym rozwiązaniem są specjalne saszetki. Występują one w przeróżnych formach i kształtach. Wyglądem przypominają popularne torebki nerki. Charakteryzuje je ergonomiczny kształt i wygodne zapięcie, które ma sprawiać, że saszetka nie przeszkadza nam podczas biegu.

Poza telefonem bez problemu wsadzimy do niej również klucze czy na przykład żel, który może okazać się przydatny w przypadku dłuższych wybiegań. 

Zimą mamy do dyspozycji jeszcze kieszenie w odzieży wierzchniej na przykład w bluzie lub kurtce. Z kolei latem część osób wybierze plecak z bukłakiem, żeby dzięki niemu móc dodatkowo dbać o nawodnienie. 

Fajną alternatywą są również opaski na ramię z wbudowanym etui na telefon.

Co zamiast telefonu podczas biegu?

Osoby, które lubią mieć rękę na pulsie z pewnością chętnie wybiorą smartwatch. Nie wyklucza on co prawda posiadania telefonu, ale sprawia, że możemy odtwarzać muzykę, odczytywać wiadomości i odbierać telefon z poziomu zegarka.

To bardzo wygodne rozwiązanie dzięki, któremu nie będziemy musieli w celu wykonania którejkolwiek z tych czynności wyciągać za każdym razem telefonu.

Co ważne, smartwatche posiadają również sporo funkcji sportowych.

Są wyposażone w pulsoksymetr oraz GPSa dzięki czemu mierzą przebyty dystans oraz tempo biegu. Umożliwiają też monitoring i analizę snu, który jest istotnym wykładnikiem naszej regeneracji. 

xiaomi mi band 5

O czym pamiętać biegając z telefonem?

O tym, żeby go naładować! Temat wielu osobom dobrze znany. Wracamy z pracy, myślimy tylko o tym, żeby założyć adidasy i w końcu wyjść pobiegać i oczyścić głowę, a tymczasem telefon miga nam czerwoną baterią…

Nikt nie lubi takich sytuacji.

Wyjścia mamy tak naprawdę dwa. Naładować telefon w pracy, ale jest to opcja dla tych, którym dobrze idzie planowanie lub zaopatrzyć się w powerbank.

Tym którzy nie wiedzą czym jest powerbank wyjaśniamy, że jest to przenośny akumulator, który umożliwi nam ładowanie urządzeń elektronicznych w każdych warunkach. Wybierając powerbank warto kierować się jego pojemnością, ale również prędkościa ładowania i rozmiarem. Im bardziej pojemny powerbank tym będzie większy.

Dlatego na potrzeby ładowania telefonu w warunkach biegowych zdecydowanie wystarczy urządzenie z mniejszą pojemnością za to o poręcznych rozmiarach. Na rynku dostępne są nawet powerbanki mniejsze od przeciętnego smartfona plus niektóre z nich mają opcję ładowania bezprzewodowego.

Alternatywa do biegania z telefonem

A może po prostu któregoś dnia wybiec… bez smartfona?

Sami jesteśmy zwolennikami tego, żeby przynajmniej od czasu do czasu wybrać się na trening bez tradycyjnego osprzętowienia.

Takie bieganie dla samego biegania, bez wpatrywania się w tempo i własny puls potrafi być bardzo oczyszczające.

No bo czyż nie o to w sporcie chodzi?

Żeby oczyścić głowę i poukładać myśli?

Cele i założenia treningowe są oczywiście ważne, ale warto czasami odstawić je na bok i przypomnieć sobie jak to jest beztrosko biec przed siebie bez żadnego cyfrowego bata nad głową. Polecamy!


Myślisz, że przyda się innym? Podziel się na Facebooku .


A tutaj trzy inne ciekawe teksty dla Ciebie: