Na czym polega gra w waterpolo?

Za każdym razem warto szukać takiej aktywności fizycznej, która nie tylko będzie sprawiała nam przyjemność i będzie rozwijała nasze ciało. Powinniśmy również brać pod uwagę nasze zdrowie, tak abyśmy mieli pewność, że nie będziemy sobie szkodzili.

Jeśli nie możemy uprawiać piłki nożnej czy siatkówki, bo mamy problemy ze stawami, a takie sporty tylko je pogłębiają, to warto spojrzeć co może nam zaoferować waterpolo.

Waterpolo – Artykuł sponsorowany

Czym jest waterpolo?

Zanim podejmiemy jakiekolwiek działania, w pierwszej kolejności powinniśmy się dowiedzieć, czym jest waterpolo i czego możemy się spodziewać. To nic innego jak piłka wodna, trochę podobna do piłki ręcznej, z tym że jak sama nazwa wskazuje, cała aktywność odbywa się w wodzie. 

Łącznie z bramkarzem, mamy tutaj 7 zawodników, piłkę i dwie bramki, które muszą być przymocowane do brzegu, tak aby cały czas pozostawały w tym samym miejscu. 

Zasady gry w waterpolo są proste. Każda drużyna próbuje trafić do bramki przeciwnika jak największą ilość razy. Kto trafi więcej – ten wygrywa. Warto jednak pamiętać, że zawodnicy – z wyjątkiem bramkarza – piłkę mogą dotykać tylko jedną ręką i cały czas muszą pływać, nie wolno dotykać dna.

Co zyskamy, grając w waterpolo?

Niejednokrotnie jest tak, że człowiek musi wiedzieć, co może zyskać na jakimś działaniu, żeby widział sens jego wykonywania. Dlatego też, jeśli zastanawiamy się, co zyskamy, uprawiając waterpolo, to może nas ucieszyć, że poprawimy wydolność płuc, jak i całą kondycję. 

Dodatkowo jeszcze musimy wiedzieć, że będziemy mieli bardziej rozbudowaną tkankę mięśniową. Jak również poprawimy nasze pływanie, bo w końcu tutaj cały czas trzeba mieć nogi uniesione ponad dno. 

Zaletą uprawiania tego sportu jest również to, że w wodzie jesteśmy lżejsi, a to oznacza, że nie obciążamy naszych mięśni i stawów, a więc też jest mniejsza ilość kontuzji. W porównaniu z tymi, które pojawiają się podczas gry na twardej nawierzchni. Plusem gry w waterpolo będzie również fakt, że będziemy rozwijali swoją szybkość, siłę i zwinność, co również będzie dobrze wpływało na nasze ciało.

Co musimy mieć, aby grać w waterpolo?

Na pewno pojawi się w naszej głowie pytanie, co powinniśmy mieć, aby móc w to grać. Oczywiście najważniejsza będzie tutaj piłka i bramki, bo bez nich sama gra nie byłaby możliwa. 

Warto również zadbać o odpowiedni strój. Najlepszy będzie jednoczęściowy, bo wówczas nie będziemy musieli się martwić, że podczas gry będzie nam się zsuwał czy podnosił, co może przeszkadzać.

Warto również zainwestować w specjalny czepek, który posiada wiązanie pod brodą, jak i specjalne wykończenia na wysokości uszu. Ich zadaniem jest nie tylko umożliwienie wyraźnego słyszenia, co mówią inni, ale również ochrona naszych uszu przed uderzeniem piłką. W czasie gry będziemy mieli kilkuminutowe przerwy na odpoczynek.

Wówczas warto pomyśleć, czy nie przydadzą nam się szlafroki do waterpolo. Po wyjściu z wody będziemy mogli się nimi okryć, a więc nie będziemy wychładzać organizmu. Możemy tutaj wybrać wariant o różnej grubości, jak również zdecydować czy chcemy taki z kapturem, czy jednak nie jest nam on potrzebny.

Artykuł sponsorowany


Myślisz, że przyda się innym? Podziel się na Facebooku .