Co zabrać pod namiot? 10 niezbędnych rzeczy

Amatorów wyjazdów pod namiot nigdy nie brakowało, ale w ostatnim czasie wakacje na polach namiotowych stają się jeszcze bardziej popularne niż do tej pory. Głównie dlatego, że na popularności zyskują wakacje w kamperze, ale fanów noclegu w namiocie też jest bardzo wielu i to do nich kierujemy dzisiejszy artykuł. 

Jeśli to będzie Wasz pierwszy raz lub mieliście dłuższą przerwę od kempingowego życia przedstawiamy nasze subiektywne top 10 przedmiotów niezbędnych pod namiotem.

  1. Karimata lub materac

Dobrej jakości sen na wakacjach to podstawa. Wygodna karimata lub materac będą niezastąpione. Karimata zajmie zdecydowanie mniej miejsca i łatwo się rozkłada, ale nie zapewnia takiego komfortu jak materac. Alternatywą są samopompujące się karimaty, coś pośredniego między tradycyjną karimatą a dmuchanym materacem. 

  1. Śpiwór

Również niezastąpiony dla dobrej jakości snu. Dostosujmy jego właściwości termiczne do pory roku i miejsca w którym planujemy biwakować. Śpiwory mają oznaczenia sugerujące na jakie minimalne i maksymalne temperatury się nadają. Drugim aspektem, którym warto się kierować podczas wyboru śpiwora będzie jego waga i rozmiary po złożeniu. Jeśli jedziemy samochodem nie jest to wielki problem, ale w sytuacji, w której będziemy nieść nasz osprzęt na plecach waga śpiwora może mieć kluczowe znaczenie.

  1. Odzież termoaktywna

Odzież termoaktywna, czy to w formie bielizny termoaktywnej czy termoaktywnej odzieży wierzchniej to fantastyczna rzecz. Nawet jeśli wybieracie się na kemping latem to warto pamiętać, że noce w namiocie m.in z powodu kiepskiej izolacji od gruntu bywają chłodne. Odzież termoaktywna jest lekka i zajmuje niewiele miejsca w bagażu, a gdyby pogoda miała nie dopisać może uratować nam wyjazd. 

  1. Scyzoryk

To wszechstronne narzędzie i gwarantujemy, że jego braku pożałujecie bardzo szybko. Ostry nożyk, nożyczki i korkociąg. Szeregu zastosowań tych narzędzi nie musimy chyba przedstawiać. 

  1. Spray na owady

Komary potrafią porządnie uprzykrzyć życie podczas biwaku, a kleszcze przenoszą niebezpieczne choroby. Przebywając na łonie natury warto pamiętać o zabezpieczeniu przeciw insektom. Na rynku mamy szereg preparatów czy to w formie sprayu czy kremów, o mniej lub bardziej naturalnym składzie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

  1. Kuchenka turystyczna

Choć wiele kempingów posiada na swoim terenie restaurację to jednak warto mieć własny sprzęt, który umożliwi nam przygotowanie posiłków i gotowanie wody, tak żebyśmy nawet na kempingu mogli zacząć dzień od dobrej kawy. Kuchenki turystyczne wcale nie muszą być dużych rozmiarów. Nawet butla z gazem nie jest obowiązkowa. W przypadku niektórych kuchenek wystarczą wymienne naboje z gazem!

  1. Menażka

Jeśli samodzielnie gotować to warto mieć w czym to robić. Zestaw turystycznych menażek, czyli garnków przyda się na pewno. Zazwyczaj ma ergonomiczne kształty i odczepiane rączki dzięki czemu nie zajmuje za wiele miejsca, a umożliwi przygotowanie ciepłego napoju czy posiłku. Nie zapomnijcie też o sztućcach w formie turystycznego niezbędnika!

  1. Latarka

W przypadku wyjazdu pod namiot posiadanie latarki, tak jak scyzoryka, to zdecydowany must have. Choć na kempingach istnieje możliwość podpięcia się do źródła zasilania to jednak nie jest to opcja z której każdy może czy chce skorzystać, więc latarka zdecydowanie ułatwi nam poruszanie się w ciemności i po zmierzchu. Warto zadbać o to, żeby miała dobrej jakości baterie. To czy zdecydujecie się na czołówkę (bardzo polecamy) czy na klasyczny model zależy tylko i wyłącznie od waszych indywidualnych preferencji.

  1. Power tape

Sami przekonaliśmy się nie raz, że power tape może uratować niejedną podbramkową sytuację. Jest tak wszechstronny, że ciężko go zastąpić innym pojedynczym narzędziem. 

  1. Apteczka

Dobrze wyposażona apteczka to podstawa. Pamiętajmy o środkach do dezynfekcji, materiałach opatrunkowych i podstawowych lekach przeciwbólowych, przeciwgorączkowych czy środkach na biegunkę. Warto do niej spakować również przyrząd do wyciągania kleszczy.

Z powyższym wyposażeniem uda Wam się niejeden biwak. Choć warunki na kempingu wydają się bardziej surowe niż te w pensjonatach czy w hotelach, to warto pamiętać, że odpowiednio się pakując jesteśmy w stanie ułatwić sobie życie na tyle, że poradzimy sobie w każdych warunkach, a przebywania na łonie natury nic nie zastąpi!


Myślisz, że przyda się innym? Podziel się na Facebooku .