5 niezbędnych rzeczy w apteczce turysty

Niby wszyscy wiemy, jak podczas pieszych wycieczek w góry ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo i przygotowanie na ewentualne sytuacje awaryjne.

Ale ilu z nas ma na takich wyprawach dobrze zaopatrzoną apteczkę?

No właśnie.

W tym artykule przedstawimy pięć najważniejszych rzeczy, które powinny znaleźć się w każdej apteczce turysty, aby zapewnić sobie spokojną i bezpieczną podróż.

Plastry i opatrunki

Praktycznie nic nie ważą i zajmują mało miejsca a kiedy przydarzy się niewielkie skaleczenie, otarcie czy zranienie, stają się prawdziwymi bohaterami.

Plastry zapewniają ochronę ran przed zanieczyszczeniami, a opatrunki pomagają w szybszym gojeniu się skóry. Niezależnie od tego, czy to drobne zarysowanie na wędrówce czy małe skaleczenie wchodząc na skałki, warto mieć je zawsze przy sobie, aby móc odpowiednio zadbać o nasze rany i uniknąć ewentualnych infekcji.

Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe

Powiedzmy sobie szczerze, nie ma nic gorszego niż próba cieszenia się wspaniałymi widokami i nowymi doświadczeniami, a jednocześnie zmagać się z bolesną migreną czy grypą.

Dlatego warto mieć pod ręką paracetamol, ibuprofen, czopki przeciwbólowe albo inne leki tego rodzaju, które pomogą złagodzić ból głowy, gorączkę czy inne dolegliwości.

Preparaty przeciwbiegunkowe

Nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe, takie jak biegunka, mogą niestety wystąpić w najmniej odpowiednich momentach, a jak wiadomo w górach toalet na każdym kroku nie ma.

Dlatego dobrze jest mieć pod ręką odpowiednie leki, które pomogą złagodzić objawy i przywrócić komfort. Węgiel aktywny, Nifuroksazyd albo cokolwiek innego polecą w aptece.

Swoją drogą, dobrze jest być przygotowanym również na odwrotną sytuację i mieć pod ręką odpowiednie leki na zaparcia.

Środki dezynfekujące

Koniecznie zapakuj płyn dezynfekujący lub chusteczki antyseptyczne, które pomogą Ci utrzymać higienę i ochronić ranę przed zakażeniem.

Wystarczy kilka kropli lub przecieranie skaleczenia, aby pozbyć się drobnoustrojów i dać ranie szansę na szybkie i bezpieczne gojenie.

Medykamenty osobiste

Jeśli bierzesz regularnie jakieś leki, np. insulinę czy nawet zwykłe leki na zatoki, to absolutnie nie możesz zapomnieć ich w apteczce turysty.

Przede wszystkim, upewnij się, że masz ich wystarczającą ilość na cały okres podróży. Oprócz tego, nie zapomnij wziąć ze sobą informacji dotyczących dawkowania, a jeśli masz jakieś recepty, to warto je mieć przy sobie.

Pamiętaj, że powyższa lista stanowi jedynie podstawę, a w zależności od celu podróży i osobistych potrzeb, możesz (a nawet powinieneś!) dostosować jej zawartość.

Ważne jest również regularne sprawdzanie terminów ważności produktów w apteczce oraz utrzymanie porządku, aby móc szybko znaleźć niezbędne przedmioty w bałaganie plecakowym.

Dzięki odpowiednio wyposażonej apteczce turystycznej możesz cieszyć się spokojną i bezpieczną podróżą, mając pewność, że jesteś przygotowany na wszelkie nieprzewidziane okoliczności.


Myślisz, że przyda się innym? Podziel się na Facebooku .