Cześć, nazywam się

Szymon Bytniewski

Trener biegania, Motivato COACH

01

Krótko o mnie

Biegam by żyć, żyję by biegać. Brzmi górnolotnie, ale taka prawda 🙂
Mimo tego do sportu podchodzę z dużym dystansem, bieganie to dla mnie ciągle zabawa i radość, a nie codzienny obowiązek.
Co jeszcze? Z rzeczy najważniejszych, to jestem fanem kolorowych skarpetek, „Jeden z Dziesięciu” i napojów na bazie Yerba Mate.

02

Moje życie w obrazkach

 • Dziś ostatni szybszy trening w Font Lidzbarkeu. Sierpień fajnie przepracowany. Zaczynam powoli wyglądać jak biegacz. Teraz powrót do Poznania i poddanie się pod dłuto Kołcza. Bolesne szlify, ale powtarzając mantrę „żeby biegać, trzeba biegać” Fot. By @jestemdusia .
.
.
 #runner #running #bieganie #buff #poland #aktywnie #nike #niketrail #biegambolubie #polskabiega #v#adidasrunning #adidas #poland #heretocreate #boost #tbt #lookoftheday #motivato #coach #royalbay #xawerymiodowy #nike #muayrunningteam #teamfitgo #DayUp #mojapasjaDayUp #bezściemy
 • Dziś urodziny ma mój najwierniejszy kibic i najlepszy przyjaciel...Człowiek, który dołożył wszelkich starań abym był człowiekiem takim jak on. Który nie patrzy, tylko czyni. Który lubi, rozmawia i pomaga. Sprawił, że jestem mężczyzną. Pokazał jak wkręcać śrubkę, używać poziomicy. Uświadomił mnie, że facet musi mieć pasje. 
Staje się coraz bardziej podobny do niego, więc wiem, że jak skończe 53 lata będę przystojny i będę miał włosy. 
Dzięki Jaro. #dad #best #friend #runner #running #bieganie #buff #poland #aktywnie #nike #niketrail #biegambolubie #polskabiega #v#adidasrunning #adidas #poland #heretocreate #boost #tbt #lookoftheday #motivato #coach #royalbay #xawerymiodowy #nike #muayrunningteam #teamfitgo #DayUp #mojapasjaDayUp #bezściemy
 • Wytapiamy. W Lidzbarku z młodziakami dzień w dzień ostro trenujemy. Pływamy biegamy razem, a ja dodatkowo biegam swoje treningi. Cały czas do przodu, stopniowo dokładajac kolejne składniki do ciasta, które skonsumuje na jesień. Narazie troche zakalec ale damy rade... We wrześniu pierwsze starty, czas najwyższy... .
.
.
.
.
#friends #sopot #trip #runner #running #bieganie #buff #poland #aktywnie #nike #niketrail #biegambolubie #polskabiega #v#adidasrunning #adidas #poland #heretocreate #boost #tbt #lookoftheday #motivato #coach #royalbay #xawerymiodowy #nike #muayrunningteam #teamfitgo #DayUp #mojapasjaDayUp #bezściemy
 • Brothers from another Mom! Grazie Ragazzi. Solo faltaba @g.coba para completar la squadddra! Po obozie z piłkarzykami, weekend w Sopocie, dziś już obóz z moimi kochanymi Lekkoatletami z Unii!
.
.
.
#friends #sopot #trip #runner #running #bieganie #buff #poland #aktywnie #nike #niketrail #biegambolubie #polskabiega #nike #adidasrunning #adidas #poland #heretocreate #boost #tbt #lookoftheday #motivato #coach #royalbay #xawerymiodowy #nike #muayrunningteam #teamfitgo #DayUp #mojapasjaDayUp #bezściemy
 • Afryka dzika. Dziś mocniejsze bieganko na trawce. Zraszacze działały, dziecaki kopały a grubasy biegały. Nie ma lekko, bo „słoneczko nasze na dobre rozchmurzyło buzie”. Ale rozumisz: „żeby biegać trzeba biegać...”. A tak nawiasem, kto ogląda lekkoatletów w Berlinie??? No kto?Mamy już 5 medali, a to dopiero drugi dzień. Sztafety, 800, 1500, tyczkarze, 400. Wszędzie znajome twarze... do boju!🇵🇱🇵🇱♥️♥️🖖🖖 @patrycjawyciszkiewicz @ania.sabatt @iga.co.smiga @justyna.swiety.ersetic @holub_kowalik @lisek_piotr @dariusz_kowaluk @hampelquality @rozmys_13 .
.
.
.
.
.
#runner #running #bieganie #buff #poland #aktywnie #nike #niketrail #biegambolubie #polskabiega #nike #adidasrunning #adidas #poland #heretocreate #boost #tbt #lookoftheday #motivato #coach #royalbay #xawerymiodowy #nike #muayrunningteam #teamfitgo #DayUp #mojapasjaDayUp #bezściemy
 • Trening pokoleń w Poznańskim Font Romeu. Czas pobiegać troche na poznańskiej ziemi, bo zaraz znów trzeba będzie gdzieś wyjechać. Pogoda jak w Kenii, ale tshirtoff i można latać. Pamiętajcie pijcie duż... wróć, nawadniajcie się Uschlaki!
.
.
.
.
#runner #running #bieganie #buff #poland #aktywnie #nike #niketrail #biegambolubie #polskabiega #nike #adidasrunning #adidas #poland #heretocreate #boost #tbt #lookoftheday #motivato #coach #royalbay #xawerymiodowy #nike #muayrunningteam #teamfitgo #hokarunnerspoland #DayUp #mojapasjaDayUp #bezściemy
 • Kolejny bieg, kolejni biegacze. Super praca. Super ekipa. Super atmosfera. Trochę popadało w Katowicach, ale dla naszej ekipy to się okazało zbawienne! Zainteresowanje butami spore, ale dałem rade. Zwłaszcza jak masz takiego pomocnika. Piesa, może nie wydaje butów ale piłeczke aportuje super. Dziś zapraszam do Łodzi!
.
.
.
.
.
.
#runner #running #bieganie #buff #poland #aktywnie #nike #niketrail #biegambolubie #polskabiega #nike #adidasrunning #adidas #poland #heretocreate #boost #tbt #lookoftheday #motivato #coach #royalbay #xawerymiodowy #nike #muayrunningteam #teamfitgo #dog #superpies #szymen
 • Dziś bieganie w Poznaniu, wczoraj kąpiel w Szczecinie. Doznałem zaszczytu współorganizowania jednego z największych cykli biegowych w Polsce... Kto ma ochotę niech wpada dziś do lasku Marcelińskiego na testy butów! Na zdjęciu z najlepszym komentatorem imprez biegowych w Polsce i czołowym kierowcą rajdowym w klasie Załadowany po Sufit Bus.
.
.
.
.
.
.
#runner #running #bieganie #buff #poland #aktywnie #nike #niketrail #biegambolubie #polskabiega #nike #adidasrunning #adidas #poland #heretocreate #boost #tbt #lookoftheday #motivato #coach #royalbay #xawerymiodowy #nike #muayrunningteam #teamfitgo

03

Moja historia

Zawodnik
od 2006

Zaczęło się dość wcześnie. Duże tradycje rodzinne (dziadek – Edward Motyl – guru życiowy i treningowy – trener LA i Mama – trenerka LA), sprawiły że byłem „skazany” na bieganie.

Na początku była jeszcze piłka, ale wybrałem sport bardziej męczący, wymagający i mniej opłacalny. Szczerze? Nie żałuję.

Na ten moment życiówki to:
3000m – 8:35:86 / 5km – 15:15 / 10km – 32:12 / Półmaraton – 1:12:23
Ale to się szybko zmienia, więc śledźcie na bieżąco 😉

Trener
od 2011

Moim pierwszym zawodnikiem był kumpel Piotrek w 2009 roku. Straszny leser. Miał komisa z WF-u, więc rozpisałem mu 10-dniowy plan przygotowań. Zdał 🙂

A poważnie, to od 2014 jestem członkiem trenerskiej ekipy Motivato, a od 2016 prowadzę razem z Michałem treningi dla dzieci i młodzieży w klubie SKS Unia Swarzędz. Podobno jest fajnie, tak mówią!

Z grubsza licząc, w swojej karierze z sukcesem prowadziłem od strony trenerskiej ponad 200 osób, a swoje palce maczałem w około 350 życiówkach 🙂

Tak mi się marzy, żeby lato 2024 spędzić na stadionie w Paryżu (Igrzyska Olimpijskie) dopingując i przybijając piątki dzieciakom, których dzisiaj ganiam po stadionie w Swarzędzu.

Co najlepsze, to wcale nie jest takie nierealne.

04

Moja specjalność

Lubię szybko biegać i lubię uczyć innych jak szybko biegać. Ale spokojnie, wytrzymałości i ogólnej sprawności też nie zaniedbuję.
Szybkość
98%
Wytrzymałość
85%
Technika
83%

05

Dobra, wystarczy o mnie

Daj znać co tam u Ciebie 🙂

Jeżeli masz jakieś treningowe albo okołotreningowe pytania, albo chcesz dopytać o możliwości współpracy, jestem do Twojej dyspozycji. 

Chcesz dołączyć do #TeamSzymon i trenować pod moim okiem?

Nic prostszego, przejdź na stronę Motivato COACH, wybierz optymalny pakiet dla siebie i zaczynajmy!